Divadelné predstavenie PANIKÁRI

Súčasná komédia s pesničkami, akú ste ešte nevideli!
 
Divadlo komédie už začiatkom februára budúceho roku uvedie na šalianske javisko komédiálnu lahôdku s pesničkami, s názvom PANIKÁRI ako chlapskú odpoveď na úspešné predstavenie Klimaktérium.  
 
Panikári je súčasná komédia s pesničkami o mužoch, ktorí sa ocitli na pokraji nervového zrútenia.
 
Príbeh troch kamarátov a ich pochybností, ako ostať skutočným mužom.
 
Vtipná hra, ktorá nenechá nikoho na pochybách, že dobrí kamaráti, dobre mienená rada a dobrá zábava ešte nevymreli. Ani nevymizli z našich javísk.

PANIKÁRI je komédia o súčasníkoch a o ich zábavných riešeniach aktuálnych problémov. Naši hrdinovia sú možno občas smiešni, dojemne trápni, ale predovšetkým dojímavo ľudskí. Sú sebaironicky zábavní. Dokonca si pritom aj spievajú. Známe hity s novými textami, ktoré poodhaľujú ich tajné túžby a skryté sny. A vy sa pritom skvele bavíte!
 
Predstavenie PANIKÁRI uvidíte v Šali 05. februára 2020 v Dome kultúry. Vstupenky kúpite v  sieti Ticketportal.

4jpg

3jpg

panikarijpg


OTVÁRALI SME TEMATICKÉ IHRISKO PRE DETI MAJK
Spolu s mestom Šaľa sme pripravili slávnostné otvorenie tematického detského ihriska MAJK v Šali, ktorého sa zúčastnili deti zo štyroch miest - Šaľa, Kolárovo, Nové Zámky a Oroszlány.

Po  slávnostnom úvode sa na pódiu  predstavili aj žiaci zo Základnej školy s materskou školou Petra Pázmánya s vyučovacím jazykom maďarským i folklórny súbor Šaľanček. Prítomné deti sa  mohli zapojiť do rôznych vedomostných, tvorivých, pohybových aktivít a súťaží.

Bezpečné a moderné hracie prvky tematického ihriska Majk, poskytujú deťom zaujímavý priestor na hru. Ide o projekt ,,CULTPLAY – vytvorenie interaktívnych tematických parkov, inovatívne použitie kultúrneho dedičstva“ realizovaného v rámci INTERREG V-A Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Maďarsko.

foto: Mesto Šaľa

3jpg 8jpg

7jpg 2jpg
ŠAĽA MAXI FESTÍK 2019
V tomto roku sa konal už piaty ročník celodenného maratónu detskej zábavy. Priniesol množstvo vystúpení na hlavnom pódiu ako i kopu zábavných a náučných sprievodných aktivít.
Viac o festivale na web stránke: www.maxifestik.sk


1jpg 4jpg

3jpg 31jpg 32jpg

21jpg 28jpg 27jpg

CIGÁNSKI DIABLI A TANEČNÍCI ETNOFLASH

5. február 2019

Dom kultúry Šaľa

Vstupenky: v sieti Ticketportal alebo v pokladni DK Šaľa

Výstižný názov „Dva živly“ skrýva spojenie Cigánskych Diablov a tanečnej skupiny Etnoflash, ktorej tanečníci sú sólistami svetoznámeho Cirque de Soleil.

Projekt ponúka nesmiernu dávku virtuozity, temperamentu a tanečného kumštu v jednom. Burácajúce publikum, viac ako 30 000 nadšených divákov na Slovensku i v zahraničí, to všetko hovorí za seba.

plagt ciganskijpg

La Gioia opäť v Šali

Jedinečný zážitok čaká na milovníkov dobrej hudby v podaní pop-operného tria La Gioia. Do Šale zavítajú v polovici novembra.
 
Trio La Gioia patrí medzi úspešné a obľúbené hudobné zoskupenie, ktoré ma za sebou množstvo vypredaných sál a spokojných fanúšikov. Na koncert do Šale neprídu sami, ale tešiť sa môžete aj na exkluzívneho hosťa - The Simple Lounge Quartet.
 
Koncert sa uskutoční v divadelnej sále Domu kultúry v Šali dňa 13. novembra  (19.00 hod.)
. Na galakoncerte zaznejú najznámejšie úpravy domácich aj zahraničných hitov v exkluzívnom podaní troch bravúrnych spevákov - Mateja Vaníka, Petra Ševčíka a Petra Ďurovca.
 
Vstupenky už kúpite v sieti Ticketportal.
 
La Gioia je zoskupenie troch spevákov, ktorí interpretujú známe piesne v štýle pop opery. Ich repertoár tvoria nielen skladby svetovej hudobnej scény, ale najmä pozoruhodné úpravy známych slovenských a českých hitov.
 
Účinkujú:
La Gioia: Peter Ďurovec baryton, Peter Ševčík baryton a Matej Vaník tenor
Simple Lounge Quartet pod vedením Milana Adamca

plagt la gioiajpg


Majstri improvizačného humoru - Juraj Šoko Tabaček, Lukáš Pucho Púchovský a Stano Staško mieria do Šale

Tri tvorivé tvory – 3T alias Juraj "Šoko" Tabaček, Lukáš "Pucho" Púchovský a Stano Staško miera do Šale, aby vyskúšali vaše bránice. Neskutočná dávka improvizovaného humoru na vás čaká ak navštívite predstavenie 3T – Tri tvorivé tvory.
 
Môžete sa tešiť na frky, hlášky a iné zverstvá v podaní tria: Juraj "Šoko" Tabaček, Lukáš "Pucho" Púchovský, Stano Staško a ich hudobného hosťa.
 
3T si radi užívajú adrenalín na javisku. Na základe tém, ktoré vyberie publikum, vytvárajú priamo pred očami divákov krátku divadelnú hru.

Práve vďaka tomu ide o vysoko interaktívne predstavenie, ktoré ponúka nečakané situácie, ako pre publikum tak i pre samotných hercov. Každá divadelná hra je originál, ide o jej premiéru a derniéru zároveň. Užite si neopakovateľný zážitok zo vzniku predstavenia priamo pred očami publika.
                DSC_0760jpg
 
Predstavenia trvajú zhruba 90 minút a skladajú sa z viacerých sketchov (zvyčajne troch), na ktoré sa herci pripravujú cca. 3 minúty. Každé predstavenie je spoločné dobrodružstvo hercov a divákov, neplatia žiadne obmedzenia, herci spracovávajú vlastné skúsenosti i spontánne podnety do autentického príbehu.
 
Nenechajte si ujsť túto toto neopakovateľné improvizačné predstavenie v podaní troch skvelých komikov v Šali dňa 30. októbra o 19.00 hodine v divadelnej sále Domu kultúry v Šali.
 
Vstupenky v predaji v sieti Ticketportal.

Tárajko a Popletajka - Hľadanie strateného pirátskeho pokladu- PRELOŽENÉ

Predstavenie Tárajko a Popletajka - Hľadanie strateného pokladu, ktoré sa malo konať v Dome kultúry v nedeľu 6. mája je z technických dôvodov preložené na jeseň. Náhradný termín bude známy zajtra. Zakúpené vstupenky ostávajú v platnosti alebo sa budú dať vrátiť na mieste zakúpenia. Zmena a bližšie informácie budú zverejnené aj na Ticketportali. Ďakujeme za pochopenie.

Červík Maxi prináša detský festival Šaľa Maxi Festík aj v tomto roku

Okrem Zahrajka zo Spievankova vystúpia na festíku ďalší obľúbení detskí interpreti – Sníček Hugo a jeho kamaráti z TV RIK, Víla Ella, Kamaráti z Trinity, Mr. Bubble ako i domáci detský divadelný súbor Materinky.
 
Červík Maxi, maskot festivalu Šaľa Maxi Festík, sa šalianskym deťom po prvýkrát predstavil v roku 2015. Do Šale priniesol celodenný maratón detskej zábavy a radosti. Festival pre deti sa uskutoční aj v tomto roku. Už štvrtý ročník Šaľa Maxi Festíku sa bude konať 17. júna na futbalovom štadióne v Šali a opäť ponúkne to najlepšie z detskej showbiznisovej scény.

Maskot festivalu Šaľa Maxi Festík - červík Maxi a jeho kamaráti to na šalianskom futbalovom štadióne roztočia už po štvrtýkrát. Akcia pre deti takéhoto typu a rozsahu je v Šali i okolitých okresoch jedinečná. Festival sa koná na ploche 14 tisíc m2 a návštevníci uvidia množstvo divadelných a hudobných vystúpení a bohatý sprievodný program, pričom festival sa každým rokom rozširuje a skvalitňuje.

Hlavný program ponúkne to najlepšie z detskej showbiznisovej scény. Najväčšou hviezdou Šaľa Maxi Festíku 2017 bude v tomto roku Zahrajko zo Spievankova či Sníček Hugo z TV Rik. Okrem toho sa môžu deti tešiť na Vílu Ellu, Kamarátov z Trinity,  Mr. Bubble, Divadlo z klobúka či na domáci detský divadelný súbor Materinky.

V rámci ďalších aktivít sú pre deti pripravené exkluzívne nafukovacie atrakcie, streetball show, baby zóna pre najmenších, tvorivé dielne, rôzne hry a súťaže, rozprávkové putovanie, jazda na koníku či  aktivity z dielne partnerov podujatia.

Všetky informácie k podujatiu nájdete na web stránke www.maxifestik.sk a na fanpage na facebooku: Šaľa Maxi Festík.

P1000168 2JPG


Modelovanie balónov na Veľkonočných tvorivých dielňach

Ak na Zelený štvrtok navštívite veľkonočné podujatie v Dome kultúry v Šali, nájdete tam aj nás. Budeme pre deti modelovať z balónov zajačikov, kvetinky a kvetinové náramky.

velkanockkulturak2jpg

Populárna televízna talk show v Šali, zabaví vás Sedem bez záruky

Dve ženy a dvaja muži komentujú všetko, čo život prináša, prípadne, čo by priniesť mohol. K tomu zopár piesní v podaní hudobného hosťa.

Populárna talk show známa z obrazoviek TV JOJ pod názvom SEDEM vyráža k divákom do Šale. Elena Vacvalová, Oľga Feldeková, Marián Leško a Milan Lasica v populárnej talk show známej z obrazoviek Vás budú zabávať priamo na doskách diavdelnej sály šalianskeho domu kultúry.  Nebude chýbať ani atraktívny  hudobný hosť. Nenechajte si ujsť neopakovateľné vtipné postrehy a komentáre na udalosti z domácej i zahraničnej politiky, spoločnosti, a všetkého, čo život prináša.
 
V šalianskom dome kultúry už 3. apríla. Vstupenky (17,- eur) už v predaji v sieti Ticketportal.

sedembezzrkyjpg

Valentínsky večer v Mlyny Cinemas Nitra

Vychutnajte si valentínsky večer so svojou polovičkou v multikine Mlyny Cinemas Nitra. Okrem filmového zážitku na vás čaká malý darček pre páry, tombola, valentínsky fotokútik a špeciálne valentínske menu.

Vstupenky v predaji cez pokladničný systém Mlyny Cinemas.

valentn mlynyjpg


Hlasy členov FRAGILE zaznejú v marci v Šali

Hudobná skupina zložená z populárnych osobností, známych z televíznych seriálov, divadelných a muzikálových produkcií zavíta do kultúrneho domu v Šali. Hlasy jej členov zaznejú 20. marca 2018 o 19.00 hodine.

Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, interpretuje Fragile známe rock – pop – jazzové hity svetových umelcov, akými sú napríklad Sting, Stevie Wonder, Billy Joel, Tina Turner, Queen, ako aj popredných slovenských a českých interpretov Richarda Müllera, Karla Gotta, Modus. Ich koncerty sú plné nielen výbornej hudby, ale predovšetkým skvelého humoru.

FRAGILE je slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina FRAGILE interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Hoci sa v ich repertoári nájdu aj skladby velikánov akými sú Bach či Chopin, ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby. Hitom svetových autorov a interpretov dávajú svojou kreativitou a hravosťou novú tvár. Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale aj skvelého humoru, vďaka ktorým zažijete neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy.

Skupina FRAGILE ale interpretuje žáner a cappella s nadhľadom a s ľahkosťou, a energia, ktorú Vám z pódia odovzdá, sa dá ťažko opísať. Treba ju zažiť na vlastnej koži.

Fragile tvoria: Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Daniela Tomešová a Karolína Majerníková.

Vstupenky budú v predaji v sieti Ticketportal.

fragilejpg

Koncert Cigánski Diabli

Jedinečné zoskupenie hudobníkov - orchester Cigánski diabli, ktorý očaril poslucháčov a divákov po celom svete, zavíta vo februári budúceho roku do Šale.
 
Cigánski Diabli sú jedinečným zoskupením hudobníkov, ktorí od roku 1991 dokázali to čo sa v strednej Európe málokomu podarilo. Ich skladby s nadšením po celom svete počúvajú tak tisícky oddaných fanúšikov ako aj odborní kritici. Cigánski Diabli sú odbornou verejnosťou považovaný za jeden z najlepších orchestrov v kategórii Etno a World Music na svete.
 
Popri množstve úspešných turné po celom svete si Cigánski diabli opäť nájdu čas aj na slovenských fanúšikov. Do šalianskeho Domu kultúry zavítajú 20. februára. 2018. Sedem-členný orchester prinesie originálne diela, odvážne aranžmány a neobvyklé hudobné kombinácie.

ciganskidiabli 2jpg


Tárajko a Popletajka - Hľadanie strateného pirátskeho pokladu

Tárajko a Poletajka sa do Šale vrátia aj v roku 2018 v rámci ich jarného turné s úplne novou show s názvom Hľadanie strateného pirátskeho pokladu. Deti opäť čaká  fascinujúce divadlo plné nových divadelných efektov a atrakcií (hovoriaci papagáj, vtipná postava/kostra starého pirátskeho kapitána s blikajúcimi očami, lietajúce ryby, živí piráti tanečníci a iné postavy). V predstavení plnom napätia, zábavných situácii, pesničiek a tancov, spoznajú detičky nových kamarátov, ktorí ich budú sprevádzať na ceste za pokladom. (Rozprávkove postavičky / maskoti v nadrozmernej veľkosti - rybky Dorka a Nemík, pirát Pupkáčik, Kung-Fu Panda či hviezdička z nebíčka). Tie najodvážnejšie z detičiek budú môcť pomáhať Tárajkovi a Popletajke priamo na pódiu pri nácviku pirátskej hymny, oprave pirátskeho dela, či pri plnení iných nenáročných úloh.
 
Skvelá divadelná show pre celú rodinu zažije premiéru vo viacerých slovenských mestách v roku 2018. Tárajko a Popletajka nevynechajú ani Šaľu a pirátsku show do nášho mesta prinesú 6. mája (vstupenky v sieti Ticketportal)

plagatjpg 


Mikulášska nádielka v Mlyny Cinemas

Vychutnajte si mikulášske premietanie rozprávok Príšerákovci a Paddington 2 s Mikulášom, anjelom a čertom v multikine Mlyny Cinemas Nitra a to 3. december 2017 .  Po premietaní filmu príde za deťmi do sály Mikuláš s anjelom a čertom. Deti sa môžu s nimi odfotiť, porozprávať im básničku... Každý návštevník filmu dostane malý balíček: pexeso Mlyny, omaľovánku Mlyny a drobnú sladkosť .

mikulas mylnyjpg


Koncert La Gioia  a hosť Simply Lounge Quartet

Zaktualizované: VYPREDANÉ

Jedinečný zážitok čaká na milovníkov dobrej hudby v podaní pop-operného tria La Gioia. Do Šale zavítajú v polovici decembra.
 
Trio La Gioia patrí medzi úspešné a obľúbené hudobné zoskupenie, ktoré ma za sebou množstvo vypredaných sál a spokojných fanúšikov. Na koncert do Šale neprídu sami, ale tešiť sa môžete aj na exkluzívneho hosťa - The Simple Lounge Quartet.
 
Koncert sa uskutoční v divadelnej sále Domu kultúry v Šali dňa 13. decembra (19.00 hod.). A keďže bude mať krátko pred Vianocami, koncert bude pozostávať najmä z piesní s vianočnou tematikou. Zaznejú aj koledy ako Panis Angelicus, Ave Maria, Gloria, a mnohé ďalšie.

lagioiajpg

Muzikál - Ľadové kráľovstvo

Kto z malých či veľkých by nepoznal rozprávku Ľadové kráľovstvo? Táto rozprávka v hranom muzikálovom prevedení teraz poteší aj šalianske deti.
 
Jedinečná muzikálová rozprávka Ľadové kráľovstvo na motív animovanej rozprávky Frozen teraz prichádza do Šale!
 
Známy príbeh o láske i nenávisti, popretkávaný vtipnými scénkami a nádhernými originálnymi pesničkami. Medzi deťmi sa najobľúbenejšou postavičkou stal milý snehuliak Olaf, s ktorou sa chcú všetky deti zoznámiť. Okrem Olafa samozrejme uvidíte pravú slovenskú ľadovú kráľovnú Elzu a princeznú Annu.

Muzikál Ľadové kráľovstvo sa v Šali uskutoční 5. novembra v divadelnej sále Domu kultúry. Vstupenky (7,- eur) v predaji už čoskoro.

frozentitulkapng

Silné reči si okrem televízie namierili aj do Šale

Šalení komici Silných Rečí, ktorí vás každý štvrtok zabávajú aj cez televízne obrazovky,  sa opäť vyberú aj do Šale.
 
Komikov zo Silných rečí môžete počas jesennej sezóny vidieť a počuť nielen na obrazovkách televízie Joj,   ale opäť sa vyberú aj priamo za vami. Komici sa počas jesenného turné vracajú na už osvedčené a obľúbené miesta. Opäť ich môžete vidieť a počuť aj v Šali. Skvelí komici, štandardne nadupaná showka, zábavné vykecávačky aj o veciach, o ktorých sa nahlas nehovorí. Príďte sa zabaviť na tom najlepšom, čo na slovenskej stand-up comedy scéne vzniklo. Vašu bránicu zničia nekompromisným humorom komici Jakub Gulík, Jakub Lužina, Joe Trendy a Martin Hatala
 
Stand - up comedy show Silné reči sa budú v Šali konať v sobotu, 04. novembra v Dome kultúry – estrádna sála, so začiatkom o 20.00 hodine. Tentokrát je pripravené dvojaké sedenie: VIP (sedenie pri stole, občerstvenie: minerálka, víno, pivo, slané) a normal sedenie. Vstupenky si už môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo v pokladni Domu kultúry. (Počet VIP miest je obmedzený).

cover2 2png

Chystáme pre vás viaceré podujatia

Už počas tohto jesenného a zimného obdobia sa môžete tešiť na viaceré podujatia v našej réžii. Na svoje si prídu ako deti tak i dospelí. Všetci milovníci animovanej rozprávky Frozen - Ľadové kráľovstvo budú mať v Śali možnosť zažiť muzikálovú verziu tejto jednej z najobľúbenejších rozprávok na svete. Známy príbeh o láske i nenávisti, popretkávaný vtipnými scénkami a nádhernými originálnymi pesničkami. Už 5. novembra v Dome kultúry v Šali.

Okrem toho pre vás chystáme viaceré hudobné podujatia. Pred Vianocami prinesieme do Šale koncert pop - operného tria La Gioia. aj s exkluzívnym hosťom Simple Lounge Quartet. Začiatok roka 2018 zas  bude patriť aj vo svete známym a obľúbeným jedinečným hudobníkom z Cigánskych diablov.

Okrem toho si stand - up komici zo Silných rečí namierili okrem televízie aj do Šale. Komikov zo Silných rečí môžete počas jesennej sezóny vidieť a počuť nielen na obrazovkách televízie Joj,   ale opäť sa vyberú aj priamo za vami. Komici sa počas jesenného turné vracajú na už osvedčené a obľúbené miesta. Opäť ich môžete vidieť a počuť aj v Šali.

Viac info čoskoro...